Dr Jolanta Vogt-Hajder nowym dziekanem Wydziału Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych Uniwersytetu Młodzieżowego!

Z radością informujemy, że Jolanta Vogt-Hajder została nową dziekan Wydziału Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych Uniwersytetu Młodzieżowego. Dr Vogt-Hajder to uznana specjalistka w dziedzinie nauk o polityce i administracji, która wnosi ze sobą bogate doświadczenie akademickie i praktyczne.

Dr Jolanta Vogt-Hajder uzyskała doktorat z nauk społecznych w zakresie nauk o polityce i administracji na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza (UAM). Wcześniej zdobyła magisterium z marketingu politycznego na tej samej uczelni. Jej szerokie doświadczenie dydaktyczne obejmuje pracę na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM, Wydziale Nauk Geograficznych i Geologicznych UAM, oraz Collegium Polonicum w Słubicach. Ponadto, dr Vogt-Hajder uczestniczyła w projektach finansowanych z Unii Europejskiej, które koncentrowały się na polityce gospodarczej i społecznej.

Nowa dziekan jest autorką licznych publikacji dotyczących polityki prorodzinnej, gospodarki 4.0 oraz wpływu pandemii COVID-19 na społeczeństwo. Jej zainteresowania naukowe obejmują politykę społeczną, ze szczególnym uwzględnieniem polityki prorodzinnej, edukacyjnej oraz dobrostanu człowieka.

Jesteśmy przekonani, że dr Jolanta Vogt-Hajder, dzięki swojemu zaangażowaniu i bogatemu doświadczeniu, przyczyni się do dalszego rozwoju Wydziału Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych. Gratulujemy i życzymy jej wielu sukcesów w nowej roli.