Baza LEX Student dla studentów Uniwersytetu Młodzieżowego

Baza LEX Student

Wydawnictwo Wolters Kluwer Polska – największy i najbardziej znany na polskim rynku wydawca oprogramowania dla prawników, udostępnia bezpłatnie dostęp do bazy LEX Student dla studentów Uniwersytetu Młodzieżowego.

Platforma LEX Student to wygodne narzędzie dedykowane przyszłym prawnikom – studentom każdego roku, osobom rozpoczynającym praktyki w kancelariach adwokackich, piszącym prace naukowe z zakresu prawa.
To swoiste kompendium wiedzy, zawierające materiały niezbędne do nauki poszczególnych gałęzi prawa.

LEX Student zawiera ponad 150 000 aktów prawa polskiego, orzeczeń, aktów korporacyjnych, aktów prawa UE, pomników prawa, a także powyżej 1 300 000 orzeczeń polskich sądów i wyroków TSUE. Platforma jest praktyczna i intuicyjna. Oferuje wiele interaktywnych schematów, wskazówek czy autorskich komentarzy. Program aktualizowany jest co godzinę, więc to gwarancja dostępu do najświeższej, najbardziej wiarygodnej wiedzy.

Dostęp do platformy LEX Student jest dla studentów UM bezpłatny, a instrukcja rejestracji obejmuje kilka kroków:

  • Wypełnienie formularza na stronie: https://www.wolterskluwer.com/pl-pl/solutions/lex/student. Jako uczelnie wpisz "Inne".
  • Na podany adres mailowy zostanie przesłany indywidualny kod dostępu. Skorzystanie z kodu jest możliwe z chwilą posiadania konta w Systemie Logowania Wolters Kluwer, a zakłada się je postępując zgodnie z informacją na stronie.
  • Po zalogowaniu do systemu, w zakładce „Moje Produkty” należy wpisać otrzymany mailowo kod dostępu.
  • Po wprowadzeniu kodu i kliknięciu „Utwórz Dostęp” w zakładce „Moje Produkty” zostanie aktywowany dostęp do LEX Student.