Studia z zakresu kryminologii i kryminalistyki na Uniwersytecie Młodzieżowym

Wydział Kryminologii i Kryminalistyki

Na Wydziale Kryminologii i Kryminalistyki studenci uczą się przede wszystkim o przestępczości, jej sprawcach i ofiarach. Rozmawiamy o najbardziej aktualnych problemach kryminologii (podajemy przykłady i obalamy mity!), o tym co charakteryzuje sprawców przestępstw i czy istnieją jakieś profile przestępców? Pochylamy się nad ofiarami przestępstw i zastanawiamy się jaka może być mądra i skuteczna reakcja na przestępstwo. W ramach Warsztatów Kryminalistycznych studenci biorą udział w praktycznych zajęciach prowadzonych przez specjalistów z zakresu kryminalistyki. Poznają techniki wykrywania przestępstw, zaglądają do laboratoriów i mikroskopów, uczą się jak zbierać ślady, które zostają na miejscu zbrodni.

Zajęcia na tym wydziale są dla osób, które fascynuje zbrodnia i kara, jednak nie szukają taniej sensacji, a rzetelnej wiedzy teoretycznej i praktycznej.

Aplikuj do Uniwersytetu Młodzieżowego!

Rekrutacja na wrzesień 2024 trwa!

Przekazujemy uczniom wiedzę i doświadczenia, które pomogą im odnieść sukces w przyszłej karierze, a także zachęcamy do odkrywania dziedzin, które ich pasjonują.

Uczelnia Roku 2023

I-III Miejsce w 10 województwach (Plebiscyt Edukacyjny Polska Times)

Uczelnia Roku 2023

III Miejsce (Plebiscyt Edukacyjny Polska Times)

Uczelnia Liderów 2023

Ogólnopolski Program Certyfikacji Szkół Wyższych

Uczelnia Roku 2022

III Miejsce (Plebiscyt Edukacyjny Polska Times)

DZIEKANKA WYDZIAŁU KRYMINOLOGII I KRYMINALISTYKI

dr hab. Dagmara Woźniakowska, prof. UW

Kierowniczka Katedry Kryminologii i Polityki Kryminalnej Wydziału Stosowanych Nauk Społecznych i Resocjalizacji Uniwersytetu Warszawskiego. Prezeska Zarządu Polskiego Towarzystwa Kryminologicznego. Członkini Europejskiego Towarzystwa Kryminologicznego i Stowarzyszenia Interwencji Prawnej.

Naukowo zajmuje się wiktymologią, problematyką nękania na tle emocjonalnym, zachowaniami dewiacyjnymi nieletnich i kobiet, medialnym prezentowaniem przestępczości, przestępczością cudzoziemców oraz polityką wymiaru sprawiedliwości. Jej absolutną pasją jest edukacja prawna.