Dlaczego warto?

Krótko o Uniwersytecie Młodzieżowym

Uniwersytet Młodzieżowy jest pionierem w obszarze edukacji na poziomie akademickim skierowanej do młodzieży. Jesteśmy ośrodkiem, który skupia wybitne grono wykładowców akademickich – z polskich i zagranicznych uczelni, uznane autorytety i praktyków w swoich dziedzinach. 

Dzięki temu młodzież w wieku 13-19 otrzymuje pełną wiedzę akademicką dostosowaną do wieku. Wiedza zdobyta w ten sposób sprawia, że są bezkonkurencyjni w wybranej dyscyplinie, niezależnie od realizowanego programu szkoły powszechnej. Ponadto mogą oni rozwijać swoje pasje i poznawać dziedziny, które ich interesują.

Uczelnia Liderów 2023

Ogólnopolski Program Certyfikacji Szkół Wyższych

Uczelnia Roku 2022

III Miejsce (Plebiscyt Edukacyjny Polska Times)

Nauczyciel Akademicki Roku 2022

I Miejsce (Plebiscyt Edukacyjny Polska Times) - nagroda dla Rektora UM

Rozwijaj swoje pasje: Uniwersytet Młodzieżowy to idealne miejsce, aby rozwijać swoje pasje i zainteresowania. Niezależnie od tego, czy jesteś zafascynowany prawem, medycyną, psychologią czy ekonomią, tutaj znajdziesz zajęcia, które pozwolą Ci zgłębić wybraną dziedzinę.

Cenne doświadczenie: Chociaż Uniwersytet Młodzieżowy jest miejscem nauki, to także przestrzeń, w której zdobywasz bezcenne doświadczenie życiowe. Nauczysz się współpracy w grupie, rozwiązywania problemów, komunikacji i zarządzania czasem. Wszystkie te umiejętności będą niezwykle ważne w dorosłym życiu.

Współpraca z ekspertami: Na Uniwersytecie Młodzieżowym będziesz miał/a okazję uczyć się od prawdziwych ekspertów w swojej dziedzinie. Wykładowcy i nauczyciele są pasjonatami, którzy dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem, inspirując Cię do osiągania coraz to nowych celów.

Budowanie społeczności: To także doskonała okazja do zawarcia nowych znajomości i nawiązania przyjaźni z osobami o podobnych zainteresowaniach. Na Uniwersytecie Młodzieżowym spotkasz ludzi, którzy podzielają Twoją pasję do nauki, dzięki czemu nauka stanie się jeszcze bardziej fascynująca.

Wyjście poza szkolny program: Uniwersytet Młodzieżowy to doskonałe uzupełnienie standardowego szkolnego programu. Dzięki temu będziesz miał/a okazję zgłębiać tematy, które w szkole mogą być tylko pobieżnie omawiane.

Przygotowanie do przyszłości: Ucząc się na Uniwersytecie Młodzieżowym, zdobywasz wiedzę, która może być fundamentem Twojej przyszłej kariery. Jeśli masz jasno określony cel zawodowy, ta dodatkowa nauka na pewno Ci w tym pomoże.

Patronat Okręgowej Rady Adwokackiej we Wrocławiu

Kierunki na Młodzieżowym Uniwersytecie Prawa realizowane są pod patronatem Okręgowej Rady Adwokackiej we Wrocławiu w ramach umowy o współpracy pomiędzy Uniwersytetem Młodzieżowym i ORA Wrocław.