Dr Szymon Makuch nowym dziekanem Wydziału Mediów Kreatywnych Uniwersytetu Młodzieżowego!

Z radością informujemy, że dr Szymon Makuch został nowym dziekanem Wydziału Mediów Kreatywnych Uniwersytetu Młodzieżowego. Dr Makuch to wybitny medioznawca, literaturoznawca i redaktor, który wnosi ze sobą bogate doświadczenie i wszechstronną wiedzę z zakresu nauk humanistycznych oraz mediów.
Dr Szymon Makuch ukończył studia z filologii polskiej oraz administracji na Uniwersytecie Wrocławskim, gdzie także obronił doktorat. W swojej karierze akademickiej wykładał na Uniwersytecie Dolnośląskim DSW oraz na Wyższych Szkołach Bankowych we Wrocławiu i Poznaniu. Obecnie pracuje w Wyższej Szkole Kształcenia Zawodowego, gdzie również pełni funkcje dydaktyczne.
Nowy dziekan jest również wiceprezesem Stowarzyszenia Badaczy Popkultury i Edukacji Popkulturowej „Trickster” oraz współzałożycielem studia Astrolabe Stories i Stowarzyszenia Badania i Rozwoju Gier GameUP. Jego zainteresowania badawcze obejmują popkulturę oraz nowe media, co znajduje odzwierciedlenie w licznych publikacjach i projektach naukowych. Dr Makuch jest także redaktorem naukowych publikacji prawniczych wydawnictwa Wolters Kluwer Polska.
Jesteśmy przekonani, że dr Szymon Makuch, dzięki swojemu doświadczeniu i zaangażowaniu, znacząco przyczyni się do dalszego rozwoju Wydziału Mediów Kreatywnych Uniwersytetu Młodzieżowego. Życzymy mu wielu sukcesów w nowej roli i czekamy na inspirujące zmiany, które wprowadzi na naszym wydziale.