Moc Młodości: Uniwersytet Młodzieżowy – centrum wspierania innowacyjnych pomysłów

High School Moot Court – PolMoot 2023, konkurs prawniczy organizowany przez uczniów II Liceum Ogólnokształcącego w Warszawie, skierowany jest do licealistów. Odbędzie się na Akademii Leona Koźmińskiego między listopadem a grudniem tego roku. Jest nam niezmiernie miło poinformować, że Uniwersytet Młodzieżowy dołącza do projektu jako sponsor i patron.

Czym jest PolMoot?

PolMoot 2023 to konkurs prawniczy, przeznaczony dla młodych i ambitnych pasjonatów prawa. Wydarzenie odbywa się w formie symulowanych obrad sądowych, zwanych „moot court”. Przed samym konkursem odbyła się konferencja, która miała miejsce 17 listopada. Uczestnicy mieli okazję wysłuchać pięciu interesujących wykładów na różnorodne tematy prawnicze. Zawody składają się z dwóch etapów – pisemnego i ustnego. Uczestnicy działają w dwuosobowych zespołach, pracując nad pismami procesowymi związanymi z daną sprawą. 8 par, które awansuje do drugiego etapu, będzie miało szansę wcielić się w role prokuratorów lub adwokatów podczas symulowanych rozpraw sądowych, które odbędą się 9 i 10 grudnia. Celem tego wydarzenia jest stworzenie okazji dla młodych ludzi z całej Warszawy do poszerzania swojej wiedzy z zakresu międzynarodowego rozstrzygania sporów oraz prawa, a także rozwijania umiejętności perswazji i retoryki.

Dlaczego PolMoot?

Celem konkursu PolMoot 2023 jest umożliwienie poszerzenia wiedzy prawniczej uczestnikom, niezależnie od ich doświadczenia czy czynników materialnych. Konkurs daje możliwość zgłębiania wiedzy z zakresu międzynarodowego rozstrzygania sporów oraz prawa, a także rozwijania umiejętności perswazji i retoryki. Jest to doskonała okazja do zdobycia doświadczenia w świecie rozpraw przed rozpoczęciem studiów prawniczych. Uczniowie mają szansę poszerzyć swoje horyzonty i spróbować swoich sił w karierze prawniczej.

Wygrana w konkursie daje możliwość odbycia praktyk w kancelariach partnerskich PolMoot: Kancelarii Salvar oraz Kancelarii Wardyński i Wspólnicy. Uniwersytet Młodzieżowy wspiera tę inicjatywę i jej wartości, ponieważ również stawia na rozwój nastolatków w dziedzinach, które ich interesują.

Uniwersytet Młodzieżowy – Studia dla młodzieży to inwestycja w przyszłość!