FIZJOTERAPIA

Wydział Nauk Medycznych i Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Młodzieżowego

 

 

Język wykładowy: Polski

 

Grupy wiekowe: 14-15, 16-17, 18-19 (I-IV/V klasa szkoły średniej).

W przypadku szkoły branżowej grupy wiekowe jw.

 

Czas trwania Studiów Młodzieżowych: 2 lata

(możliwość wcześniejszej rezygnacji oraz kontynuacji na innej specjalności lub kierunku)

Opłata miesięczna (10 rat):
110zł (program podstawowy – Internet / Asynchronicznie)
190zł (program rozszerzony – Internet / Asynchronicznie)
190zł (program podstawowy – Sala Wykładowa)
280zł (program hybrydowy – 50% Sala Wykładowa + 50% Internet)
370zł (program rozszerzony – Sala Wykładowa)

Forma udziału w Studiach Młodzieżowych

Niestacjonarniew sali wykładowej | zajęcia na aulach uniwersytetów i politechnik

Niestacjonarnie przez Internet | zajęcia prowadzone są przez naszą platformę Wirtualnego Dziekanatu

Niestacjonarniehybrydowo | 50% w sali wykładowej oraz 50% przez Internet

Niestacjonarnieasynchronicznie | nauka w dowolnym czasie miejscu i czasie

Uwaga! Studia stacjonarne to studia od poniedziałku do piątku. Uniwersytet Młodzieżowy nie prowadzi studiów stacjonarnych. Wykłady tylko w weekendy!

Program Studiów

Podstawowy4 godziny | jedna sobota w miesiącu

Rozszerzony8 godzin | 8 godzin w ciągu jednej soboty lub po 4 godziny w dwie soboty w miesiącu – w zależności od wybranego kierunku

Hybrydowy8 godzin | dwie soboty w miesiącu – 4 godziny na sali wykładowej oraz 4 godziny przez Internet

Dodatkowo każdy student niezależnie od wybranego programu studiów może bezpłatnie brać udział we wszystkich organizowanych przez Uniwersytet Młodzieżowy wykładach fakultatywnych oraz wydarzeniach – w tym wizytach studyjnych.

Czesne za Studia Młodzieżowe

Nauka w Uniwersytecie Młodzieżowym jest odpłatna. Wysokość czesnego jest uzależniona od formy udziału w zajęciach oraz programu.

Opłat za czesne można dokonywać:

jednorazowo (10% rabatu)

semestralnie (5% rabatu)

10 ratach miesięcznych

Dokładne wysokości opłat dla każdego miastakierunku oraz formy zajęć można znaleźć w Tabelach Opłat.

Fizjoterapia to interdyscyplinarna dziedzina nauki, której celem jest przywracanie, utrzymywanie i wspieranie funkcji ruchowej oraz zdrowia pacjentów. Studenci kierunku fizjoterapia zdobywają wszechstronną wiedzę z zakresu anatomii, fizjologii, biomechaniki oraz metod terapeutycznych. Poprzez teoretyczne nauczanie uczą się diagnozować zaburzenia ruchu oraz opracowywać indywidualne plany leczenia i rehabilitacji. Kierunek ten to świetny start dla młodych osób zainteresowanych pracą w różnorodnych środowiskach, od szpitali i ośrodków rehabilitacyjnych po prywatne gabinety, gdzie mogą pomagać pacjentom w powrocie do zdrowia i aktywnego życia.

DZIEKAN WYDZIAŁU NAUK MEDYCZNYCH I NAUK O ZDROWIU

prof. dr hab. n. med. Janusz Szemraj

Jest absolwentem Wydziału Biologii i Nauk o Ziemi Uniwersytetu Łódzkiego (1980). W 1993 roku obronił doktorat w Zakładzie Biochemii Akademii Medycznej w Łodzi, a w 2007 roku uzyskał stopień doktora habilitowanego w Zakładzie Biochemii Medycznej Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Tytuł profesora nauk medycznych został mu nadany postanowieniem Prezydenta RP w 2014 roku.

Od 2017 roku prof. Szemraj pełni funkcję wykładowcy na Wydziale Medycznym Uczelni Łazarskiego, gdzie prowadzi badania nad molekularnym podłożem chorób cywilizacyjnych, takich jak nowotwory, choroby zakrzepowo-zatorowe oraz otępienne. Jego prace koncentrują się również na konstrukcji i analizie właściwości biologicznych leków przeciwzakrzepowych i przeciwnowotworowych.

Prof. Szemraj jest aktywnym członkiem wielu prestiżowych towarzystw naukowych, w tym Amerykańskiego Towarzystwa do Badań nad Rakiem (AACR) oraz Polskiego Towarzystwa Biochemicznego (PTBioch). W latach 2012-2020 był członkiem Rady Naukowej Centrum Biologii Medycznej PAN, a także pełnił funkcje w Senackiej Komisji do Spraw Wydawnictw (2004-2008) oraz w Senackiej Komisji do Spraw Nauki Uniwersytetu Medycznego w Łodzi (2016-2020).

 

DZIEKAN WYDZIAŁU NAUK MEDYCZNYCH I NAUK O ZDROWIU

dr hab. n. med. Magdalena Sowa-Kućma, prof. UR

Jest absolwentką Wydziału Biologii i Nauk o Ziemi Uniwersytetu Jagiellońskiego (2003). W 2008 roku obroniła doktorat w Instytucie Farmakologii im. J. Maja Polskiej Akademii Nauk w Krakowie, gdzie w 2019 roku uzyskała również stopień doktora habilitowanego nauk medycznych i nauk o zdrowiu.
 
Od 2017 roku pełni funkcję kierownika Zakładu Fizjologii Człowieka w Kolegium Nauk Medycznych Uniwersytetu Rzeszowskiego (UR) oraz kierownika Laboratorium Innowacyjnych Badań Układów Krążenia i Oddechowego w Przyrodniczo-Medycznym Centrum Badań Innowacyjnych UR. Jej zainteresowania naukowe skupiają się na neurobiologii i neurofarmakologii, ze szczególnym uwzględnieniem mechanizmów i terapii zaburzeń psychicznych, głównie depresji.
 
Aktywnie uczestniczy w życiu naukowym jako członkini wielu towarzystw, takich jak International Brain Organization (IBRO) oraz Federation of European Neuroscience Societies (FENS). Od 2023 roku jest członkinią zarządu Polskiego Towarzystwa Badań Układu Nerwowego (PTBUN) i pełniła funkcję członkini Krajowej Komisji Etycznej przy Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego (2019-2023). Obecnie jest członkinią I Lokalnej Komisji Etycznej w Krakowie oraz zespołów redakcyjnych kilku prestiżowych czasopism naukowych, w tym Frontiers in Neuroscience i Frontiers in Pharmacology. Pełni również rolę eksperta merytorycznego w Narodowym Centrum Badań i Rozwoju, Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości i Fundacji na Rzecz Nauki Polskiej.

 

DZIEKAN WYDZIAŁU NAUK MEDYCZNYCH I NAUK O ZDROWIU

dr n. med. Olga Rostkowska

jest specjalistką chorób wewnętrznych i certyfikowaną lekarką medycyny stylu życia, pełni funkcję wiceprezeski Okręgowej Rady Lekarskiej w Warszawie oraz asystentki badawczo-dydaktycznej w Klinice Transplantologii, Immunologii, Nefrologii i Chorób Wewnętrznych na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym (WUM). Doradczyni platformy edukacyjnej MEDtube. Jest wiceprzewodniczącą Rady Młodych Naukowców przy Rektorze WUM 2023/2024.

W 2023 roku, jako część zespołu, przyczyniła się do rozwoju Ośrodka Doskonalenia Zawodowego Lekarzy i Lekarzy Dentystów przy Okręgowej Izbie Lekarskiej w Warszawie, pomagając w projektowaniu kursów i szkoleń dla lekarzy. Brała udział w międzynarodowych konferencjach, m.in. na Teheran University of Medical Sciences oraz na International Medical University Malaysia, prezentując analizy edukacji medycznej po pandemii COVID-19 i zastosowanie AI w edukacji na świecie.

Wieloletnia aktywna uczestniczka konferencji AMEE – the International Association for Health Professions Education; recenzentka, moderatorka, prelegentka i członkini zespołu technicznego konferencji. W 2018 r., wraz z platformą edukacyjną MEDtube.net była inicjatorem ogólnopolskiej konferencji #NEMP2018 – Nowoczesna Edukacja Medyczna w Polsce zorganizowanej w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. W 2019 r. otrzymała nagrodę Orzeł WUM za innowacyjne metody nauczania medycyny.

 

DZIEKAN WYDZIAŁU NAUK MEDYCZNYCH I NAUK O ZDROWIU

dr Grzegorz Ulenberg

Jest doktorem nauk medycznych i nauk o zdrowiu, z wieloletnim doświadczeniem naukowym zdobytym w Collegium Medicum w Bydgoszczy, będącym częścią Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Ukończył również studia podyplomowe z zakresu zarządzania w ochronie zdrowia, co poszerzyło jego kompetencje w obszarze administracji medycznej.

Specjalizuje się w pielęgniarstwie anestezjologicznym i intensywnej opieki oraz pielęgniarstwie w opiece paliatywnej. Jego zaangażowanie w rozwój tych dziedzin jest widoczne poprzez jego aktywną działalność w Polskim Towarzystwie Pielęgniarek Anestezjologicznych i Intensywnej Opieki.

Od 10 lat dr Ulenberg pełni funkcję biegłego sądowego przy Sądzie Okręgowym w Bydgoszczy, co świadczy o jego wysokim poziomie kompetencji i zaufaniu, jakim cieszy się w środowisku medycznym i prawniczym.

 

PONAD
0
Kierunków Studiów
PONAD
0
Studentów i Absolwentów
CAŁE
0%
ZAANGAŻOWANIA
PONAD
0
WYKŁADOWCÓW AKADEMICKICH

ZAJĘCIA NIE KOLIDUJĄ ZE SZKOŁĄ

Zajęcia na Uniwersytecie Młodzieżowym mają charakter zajęć pozalekcyjnych i są zaplanowane w taki sposób, aby nie kolidowały ze standardową nauką w szkole. Są prowadzone w jedną lub dwie soboty w miesiącu (w zależności od wybranej ścieżki studiów) w salach wykładowych (12 miast w Polsce), hybrydowo oraz przez Internet (online i asynchronicznie).

WYBITNI WYKŁADOWCY

Uniwersytet Młodzieżowy jest pionierem w obszarze edukacji na poziomie akademickim skierowanej do młodzieży. Jesteśmy ośrodkiem interdyscyplinarnym, który skupia wybitne grono wykładowców akademickich – z polskich i zagranicznych uczelni, uznane autorytety i praktyków w swoich dziedzinach.

WERYFIKACJA WIEDZY

Uniwersytecie Młodzieżowym nie stosujemy weryfikacji wiedzy w tradycyjnych formach tj. klasówek, testów czy egzaminów ustnych, tak jak ma to miejsce w szkołach powszechnych. W Uniwersytecie Młodzieżowym wiedza weryfikowana jest na podstawie aktywności podczas zajęć oraz obserwacji i oceny umiejętności praktycznych studenta.

WYKŁADY FAKULTATYWNE I WYDARZENIA

Każdy student niezależnie od wybranego programu studiów może bezpłatnie brać udział we wszystkich organizowanych przez Uniwersytet Młodzieżowy wykładach fakultatywnych oraz wydarzeniach – w tym wizytach studyjnych.

Wykłady oraz wydarzenia organizowane są zarówno stacjonarnie, jak i online.

DYPLOM I CERTYFIKAT

Wszyscy studenci Uniwersytetu Młodzieżowego po ukończeniu minimum roku studiów otrzymują dyplom ukończenia wraz z suplementem do dyplomu zawierającym wykaz przedmiotów oraz osób prowadzących zajęcia. W przypadku udziału w zajęciach tylko przez jeden semestr student otrzymuje certyfikat potwierdzający udział w zajęciach.

Program Ramowy

dla kierunku: Fizjoterapia

W programie ramowym studiów znajdziesz informacje o tym, na jakie zajęcia będziesz uczęszczać, studiując na tym kierunku.

  • Anatomia Człowieka
  • Fizjologia Człowieka
  • Biomechanika
  • Kinezjologia
  • Neurologia
  • Ortopedia
  • Patofizjologia
  • Podstawy Rehabilitacji
  • Metody Fizykoterapii
  • Metody Manualnej Terapii
  • Terapia Ruchem
  • Neurorehabilitacja
  • Rehabilitacja w Urazach Sportowych
  • Rehabilitacja Ortopedyczna
  • Rehabilitacja w Schorzeniach Neurologicznych
  • Rehabilitacja po Udarze Mózgu
  • Rehabilitacja w Chorobach Reumatycznych
  • Rehabilitacja w Chorobach Układu Oddechowego
  • Rehabilitacja w Chorobach Układu Sercowo-Naczyniowego
  • Rehabilitacja w Chorobach Układu Nerwowego
  • Rehabilitacja w Chorobach Układu Pokarmowego
  • Rehabilitacja w Geriatrii
  • Rehabilitacja w Pediatrii
  • Rehabilitacja w Onkologii
  • Rehabilitacja w Medycynie Pracy
  • Rehabilitacja w Psychiatrii
  • Techniki Masażu
  • Terapia Manualna
  • Ćwiczenia Terapeutyczne
  • Elektroterapia
Płatność Miesięczna
Płatność Semestralna (5% rabatu)
Płatność Roczna (10% rabatu)

W SALI WYKŁADOWEJ

Poziom Podstawowy
190
  • 4 h zajęć na sali wykładowej w miesiącu

PRZEZ INTERNET / ASYNCHRONICZNIE

Poziom Podstawowy
110
  • 4 h zajęć przez Internet w miesiącu

HYBRYDOWY

-
280
  • 8 h zajęć - 4 h zajęć na sali wykładowej oraz 4 h zajęć przez Internet

W SALI WYKŁADOWEJ

Poziom Rozszerzony
370
  • 8 h zajęć na sali wykładowej w miesiącu

PRZEZ INTERNET / ASYNCHRONICZNIE

Poziom Rozszerzony
190
  • 8 h zajęć przez Internet w miesiącu

W SALI WYKŁADOWEJ

Poziom Podstawowy
902
  • 4 h zajęć na sali wykładowej w miesiącu

PRZEZ INTERNET / ASYNCHRONICZNIE

Poziom Podstawowy
522
  • 4 h zajęć przez Internet w miesiącu

HYBRYDOWY

-
1330
  • 8 h zajęć - 4 h zajęć na sali wykładowej oraz 4 h zajęć przez Internet

W SALI WYKŁADOWEJ

Poziom Rozszerzony
1757
  • 8 h zajęć na sali wykładowej w miesiącu

PRZEZ INTERNET / ASYNCHRONICZNIE

Poziom Rozszerzony
902
  • 8 h zajęć przez Internet w miesiącu

W SALI WYKŁADOWEJ

Poziom Podstawowy
1710
  • 4 h zajęć na sali wykładowej w miesiącu

PRZEZ INTERNET / ASYNCHRONICZNIE

Poziom Podstawowy
990
  • 4 h  zajęć przez Internet w miesiącu

HYBRYDOWY

-
2520
  • 8 h zajęć - 4 h zajęć na sali wykładowej oraz 4 h zajęć przez Internet

W SALI WYKŁADOWEJ

Poziom Rozszerzony
3330
  • 8 h zajęć na sali wykładowej w miesiącu

PRZEZ INTERNET / ASYNCHRONICZNIE

Poziom Rozszerzony
1710
  • 8 h zajęć przez Internet w miesiącu

Centralne Biuro Rekrutacji

rekrutacja@uniwersytetmlodziezowy.edu.pl
731 980 090

Godziny otwarcia
Poniedziałek – Piątek | 8:00 – 16:00

Masz pytania?

Jeśli masz jakieś dodatkowe pytania zajrzyj do sekcji najczęściej zadawanych pytań.

Jeśli nie odnajdziesz odpowiedzi na swoje pytania, skontaktuj się (mailowo lub telefonicznie) z naszym Centralnym Biurem Rekrutacji, gdzie nasi pracownicy z przyjemnością Ci pomogą i odpowiedzą na wszystkie pytania. 

PROCES REKRUTACJI - KROK PO KROKU

1. REJESTRACJA ON-LINE

Zarejestruj się w naszym Portalu Rekrutacyjnym. Cały proces odbywa się przez Internet i zajmuje około 5 minut. 

Podczas tworzenia konta należy podać imię, nazwisko, adres e-mail i numer telefonu studenta oraz stworzyć swoje unikatowe hasło, za pomocą którego student będzie logował się do Portalu

Następnie po zalogowaniu należy wybrać rubrykę ROZPOCZNIJ REKRUTACJĘ i wypełnić wszystkie obowiązkowe dane. Po uzupełnieniu danych po lewej stronie pojawi się rubryka REKRUTACJA, w której można wybrać docelową grupę wiekową, kierunek, formę i rodzaj studiów oraz miasto (w przypadku studiów przez Internet należy wybrać dowolne miejsce rekrutacji — najlepiej miasto najbliżej miejsca zamieszkania), a następnie jako formę studiów: Internet (podstawowy lub rozszerzony).

2. OPŁATA REKRUTACYJNA ORAZ UMOWA O ŚWIADCZENIE NAUKI

Dokonaj Opłaty Rekrutacyjnej (50 zł) w terminie 2 dni roboczych. Opłaty możesz dokonać na dwa sposoby: korzystając z naszego Systemu Płatności Elektronicznej lub przelewem na Indywidualne Konto Bankowe (numer IKB odnajdziesz w zakładce WYMAGANE DOKUMENTY w Portalu Rekrutacyjnym). 

Następnie w tej samej zakładce znajdziesz Umowę o Świadczenie Nauki. Umowę tą należy pobrać, uzupełnić, zeskanować (lub zrobić jej zdjęcie) i wgrać do Portalu Rekrutacyjnego. Opłata jest jednorazowa i bezzwrotna. Pamiętaj, że w przypadku braku płatności, Twoje zgłoszenie będzie anulowane.

3. WPIS NA LISTĘ STUDENTÓW

Z chwilą zarejestrowania się i wniesienia Opłaty Rekrutacyjnej oraz przesłania do Portalu Rekrutacyjnego uzupełnionej Umowy o Świadczenie Nauki, zapisaliśmy Cię w systemie na listę studentów. Gratulujemy! 

Po otrzymaniu i zweryfikowaniu przez nas Opłaty Rekrutacyjnej oraz Umowy o Świadczenie Nauki status aplikacji powinien zmienić się na ZAAKCEPTOWANY. Jeśli nie otrzymamy wymaganych dokumentów w ciągu 2 dni roboczych status zostanie zmieniony na NIEPRZYJĘTY

W przypadku braku miejsc na dany kierunek zostanie także utworzona lista rezerwowa kandydatów.

4. OPŁATA CZESNEGO

Ostatnim krokiem rekrutacji jest opłacenie czesnego. Opłaty możesz dokonać na dwa sposoby: korzystając z naszego Systemu Płatności Elektronicznej lub przelewem na Indywidualne Konto Bankowe (numer IKB odnajdziesz w zakładce WYMAGANE DOKUMENTY w Portalu Rekrutacyjnym).

Osoby, którzy dokonywali rejestracji po 1 lipca 2024 roku powinni uiścić opłatę za studia w terminie 14 dni licząc od dnia doręczenia decyzji. 

Osoby dokonujące aplikacji na studia po 5 września 2024 roku dokonują wpłaty w terminie 14 dni od otrzymania decyzji o przyjęciu (nie później jednak niż do dnia zajęć). 

Szczegółowe informacje odnośnie czesnego można odnaleźć na stronie Opłaty za Studia.

5. INFORMATOR DLA STUDENTÓW I ROKU ORAZ STREFA STUDENTA

Osobom które już rozpoczęły proces rekrutacji oraz tym, którzy otrzymali status studenta polecamy zapoznanie się z Informatorem dla Studentów oraz Strefą Studenta. W tych miejscach znajdziesz najważniejsze informacje odnośnie studiów oraz wszystkie potrzebne linki oraz adresy. 

W tych miejscach umieściliśmy również najważniejsze pytania oraz odpowiedzi do nich, które mogą pojawić się podczas Twojej przygody na Uniwersytecie Młodzieżowym. Jeśli nie odnajdziesz odpowiedzi na swoje pytania, będziesz mógł/mogła znaleźć tam kontakt do odpowiednich działów Uniwersytetu, gdzie nasi pracownicy z przyjemnością Ci pomogą.

Aplikuj do Uniwersytetu Młodzieżowego!

Rekrutacja uzupełniająca trwa!

Pomagamy młodzieży rozwijać zainteresowania i osiągać sukces w przyszłej karierze. Dołącz do nas i zostań rozchwytywanym ekspertem w swojej dziedzinie!