➔ Język wykładowy: Polski
➔ Grupy wiekowe: 14-15, 16-17, 18-19 (I-IV/V klasa szkoły średniej).
W przypadku szkoły branżowej grupy wiekowe jw.
➔ Czas trwania Studiów Młodzieżowych: 2 lata
(możliwość wcześniejszej rezygnacji oraz kontynuacji na innej specjalności lub kierunku)
➔ Niestacjonarnie (w sali wykładowej | zajęcia na aulach uniwersytetów i politechnik)
➔ Niestacjonarnie (przez Internet | zajęcia prowadzone są przez naszą platformę ClickMeeting
➔ Niestacjonarnie (hybrydowo | 50% w sali wykładowej oraz 50% przez Internet)
➔ Niestacjonarnie (asynchronicznie | nauka w dowolnym czasie miejscu i czasie)
Uwaga! Studia stacjonarne to studia od poniedziałku do piątku. Uniwersytet Młodzieżowy nie prowadzi studiów stacjonarnych. Wykłady tylko w weekendy!
➔ Podstawowy – 4 godziny | jedna sobota w miesiącu
➔ Rozszerzony – 8 godzin | po 4 godziny w dwie soboty w miesiącu – w zależności od wybranego kierunku
➔ Hybrydowy – 8 godzin | dwie soboty w miesiącu – 4 godziny na sali wykładowej oraz 4 godziny przez Internet
Dodatkowo każdy student niezależnie od wybranego programu studiów może bezpłatnie brać udział we wszystkich organizowanych przez Uniwersytet Młodzieżowy wykładach fakultatywnych oraz wydarzeniach – w tym wizytach studyjnych.
Nauka w Uniwersytecie Młodzieżowym jest odpłatna. Wysokość czesnego jest uzależniona od formy udziału w zajęciach oraz programu.
Opłat za czesne można dokonywać:
➔ jednorazowo (5% rabatu)
➔ semestralnie
➔ 10 ratach miesięcznych
Dokładne wysokości opłat dla każdego miasta, kierunku oraz formy zajęć można znaleźć w Tabelach Opłat.
Warsztaty Kryminalistyczne to oferta dla wszystkich studentów Uniwersytetu Młodzieżowego, ale pierwszeństwo przy zapisach mają aktualni studentki i studenci Wydziału Kryminologii i Kryminalistyki. Ze względu na charakter zajęć, odbywają się one wyłącznie stacjonarnie, w małych (12-15 osób) grupach. Warsztaty będą trwały 1 dzień, w godzinach 10.00-15.00.
W ciągu semestru w różnych miastach będą odbywały się różne warsztaty (np. poświęcone daktyloskopii lub oględzinom miejsca zbrodni). Nabory będą ogłaszane na bieżąco w trakcie roku akademickiego.
DZIEKANKA WYDZIAŁU KRYMINOLOGII I KRYMINALISTYKI
dr hab. Dagmara Woźniakowska, prof. UW
Kierowniczka Katedry Kryminologii i Polityki Kryminalnej Wydziału Stosowanych Nauk Społecznych i Resocjalizacji Uniwersytetu Warszawskiego. Prezeska Zarządu Polskiego Towarzystwa Kryminologicznego. Członkini Europejskiego Towarzystwa Kryminologicznego i Stowarzyszenia Interwencji Prawnej.
Naukowo zajmuje się wiktymologią, problematyką nękania na tle emocjonalnym, zachowaniami dewiacyjnymi nieletnich i kobiet, medialnym prezentowaniem przestępczości, przestępczością cudzoziemców oraz polityką wymiaru sprawiedliwości. Jej absolutną pasją jest edukacja prawna.
Zajęcia na Uniwersytecie Młodzieżowym mają charakter zajęć pozalekcyjnych i są zaplanowane w taki sposób, aby nie kolidowały ze standardową nauką w szkole. Są prowadzone w jedną lub dwie soboty w miesiącu (w zależności od wybranej ścieżki studiów) w salach wykładowych (7 miast w Polsce), hybrydowo oraz przez Internet (online i asynchronicznie).
Uniwersytet Młodzieżowy jest pionierem w obszarze edukacji na poziomie akademickim skierowanej do młodzieży. Jesteśmy ośrodkiem interdyscyplinarnym, który skupia wybitne grono wykładowców akademickich – z polskich i zagranicznych uczelni, uznane autorytety i praktyków w swoich dziedzinach.
W Uniwersytecie Młodzieżowym nie stosujemy weryfikacji wiedzy w tradycyjnych formach tj. klasówek, testów czy egzaminów ustnych, tak jak ma to miejsce w szkołach powszechnych. W Uniwersytecie Młodzieżowym wiedza weryfikowana jest na podstawie aktywności podczas zajęć oraz obserwacji i oceny umiejętności praktycznych studenta.
Każdy student niezależnie od wybranego programu studiów może bezpłatnie brać udział we wszystkich organizowanych przez Uniwersytet Młodzieżowy wykładach fakultatywnych oraz wydarzeniach – w tym wizytach studyjnych.
Wykłady oraz wydarzenia organizowane są zarówno stacjonarnie, jak i online.
Wszyscy studenci Uniwersytetu Młodzieżowego po ukończeniu minimum roku studiów otrzymują dyplom ukończenia wraz z suplementem do dyplomu zawierającym wykaz przedmiotów oraz osób prowadzących zajęcia. W przypadku udziału w zajęciach tylko przez jeden semestr student otrzymuje certyfikat potwierdzający udział w zajęciach.
W programie ramowym studiów znajdziesz informacje o tym, na jakie zajęcia będziesz uczęszczać, studiując na tym kierunku.
W ciągu semestru w różnych miastach będą odbywały się różne warsztaty (np. poświęcone daktyloskopii lub oględzinom miejsca zbrodni). Nabory będą ogłaszane na bieżąco w trakcie roku akademickiego. Oferty konkretnych warsztatów dla poszczególnych miast będą na bieżąco ogłaszane na naszej stronie internetowej oraz Facebooku.
rekrutacja@uniwersytetmlodziezowy.edu.pl
537 960 640
537 970 220
Godziny otwarcia
Poniedziałek – Piątek | 8:00 – 16:00
Jeśli masz jakieś dodatkowe pytania zajrzyj do sekcji najczęściej zadawanych pytań.
Jeśli nie odnajdziesz odpowiedzi na swoje pytania, skontaktuj się (mailowo lub telefonicznie) z naszym Centralnym Biurem Rekrutacji, gdzie nasi pracownicy z przyjemnością Ci pomogą i odpowiedzą na wszystkie pytania.
Pomagamy młodzieży rozwijać zainteresowania i osiągać sukces w przyszłej karierze. Dołącz do nas i zostań rozchwytywanym ekspertem w swojej dziedzinie!