Najczęściej zadawane pytania wraz z odpowiedziami

FAQ

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE

  • CZYM JEST WIRTUALNY DZIEKANAT?

    Wirtualny Dziekanat to uczelniany system informatyczny, dzięki któremu studenci mogą zdalnie uzyskać informacje o toku studiów oraz płatnościach. To tutaj studenci podczas rejestracji tworzą swoje Indywidualne Konto Studenta.

     

    Zalecamy regularne sprawdzanie informacji oraz komunikatów wpływających na Indywidualne Konto Studenta.

     

    W związku z wdrożeniem nowego systemu, osoby które dokonywały rekrutacji poprzez formularz zgłoszeniowy, dane dostępowe (login oraz hasło) otrzymają po 1 sierpnia 2024 w wiadomości wysłanej na adres e-mail podany podczas rejestracji.

  • CZYM JEST INDYWIDUALNE KONTO STUDENTA?

    Indywidualne Konto Studenta w Wirtualnym Dziekanacie jest miejscem, gdzie osoba zalogowana może sprawdzić przetwarzane w systemie dane osobowe, uzyskać informacje o planie zajęć, zapoznać się z ogłoszeniami (w tym o wszelkich zmianach terminów lub miejsca zajęć), decyzjami Władz Uczelni, a także opłatach czesnego.

     

    Zalecamy regularne sprawdzanie informacji oraz komunikatów wpływających na Indywidualne Konto Studenta.

  • CZYM JEST INDYWIDUALNY RACHUNEK BANKOWY?

    Każda osoba podczas rejestracji do naszego Portalu Rekrutacyjnego otrzymuje swój Indywidualny Rachunek Bankowy. Na ten numer rachunku należy wpłacać zarówno opłatę rekrutacyjną, jak i czesne.

     

    W tytule płatności prosimy podać imię i nazwisko studentki/studenta oraz kierunek.

  • CZYM JEST LEGITYMACJA STUDENCKA?

    International Student Identity Card jest dokumentem potwierdzającym status studenta na całym świecie. Przysługuje Studentom uczelni państwowych i prywatnych wszystkich rodzajów studiów (dziennych, wieczorowych, zaocznych, licencjackich, magisterskich i doktoranckich). Upoważnia do korzystania ze zniżek oraz w zależności od wybranego wariantu – ubezpieczenia.

     

    Jako Uniwersytet Młodzieżowy nie wydajemy własnej Legitymacji Studenckiej, jednakże wszyscy nasi studenci mogą ubiegać się o wydanie Międzynarodowej Legitymacji Studenckiej ISIC.

  • CZYM JEST INDEKS?

    Indeks to papierowy dzienniczek każdego studenta do którego wykładowcy mogą wpisywać obecności z odbywających się zajęć (jednak nie jest to obligatoryjne).

    Indeksy są przekazywane osobiście studentom na pierwszych zajęciach przez wykładowcę lub przesłane pocztą przed pierwszymi zajęciami. Bardzo prosimy więc o dokładne sprawdzenie czy na swoim Indywidualnym Koncie Studenckim (w Wirtualnym Dziekanacie) uzupełnili Państwo poprawnie zakładkę adres.

REKRUTACJA

  • JAKI JEST OSTATECZNY TERMIN REKRUTACJI?

    Rekrutacja na rok akademicki 2024/2025 już trwa! Przyjęcia odbywają się wg. kolejności zgłoszeń. System Rekrutacyjny otwarty będzie do 15 listopada 2024 lub do wyczerpania wolnych miejsc. Liczba miejsc jest ograniczona.

  • JAKIE SĄ WYMAGANIA ODNOŚNIE REKRUTACJI?

    Studia na Uniwersytecie Młodzieżowym dostępne są dla wszystkich zainteresowanych osób. Jedynym ograniczeniem jest wiek. Zapraszamy młodzież ze szkół średnich, tj. od 14 do 18/19 lat.

  • CZY SĄ JESZCZE WOLNE MIEJSCA?

    Jeśli Portal Rekrutacyjny pozwala Państwu na zapisanie się do danej grupy wiekowej, kierunku, formy i rodzaju studiów oraz miasta, oznacza to, że są jeszcze wolne miejsca. Po rejestracji oraz przejściu przez pierwszy etap rekrutacji (wybranie grupy wiekowej, kierunku, formy i rodzaju studiów oraz miejsca zajęć) miejsce jest dla Państwa zarezerwowane do czasu wniesienia opłaty rekrutacyjnej.

  • KIEDY OTRZYMAM DECYZJĘ O PRZYJĘCIU?

    Decyzja o przyjęciu na studia młodzieżowe jest wydawana w terminie 48 godzin od czasu otrzymania opłaty rekrutacyjnej. Decyzja pojawi się na Indywidualnym Koncie Studenta. Wszelkie informacje o statusie rekrutacji będą przesyłane w formie komunikatów, wiadomości e-mail oraz poprzez portal rekrutacyjny. Status na koncie studenckim zmienia się na ZAAKCEPTOWANY.

DOKUMENTACJA REKRUTACYJNA

  • NA JAKI OKRES ZAWIERANA JEST UMOWA?

    Umowa o Świadczenie Nauki jest zawierana na czas nieokreślony. Można ją rozwiązać w dowolnym czasie bez ponoszenia dodatkowych kosztów. Umowa jest rozwiązywana w terminie 14 dni od daty otrzymania pisemnej rezygnacji.

  • KTO PODPISUJE UMOWĘ?

    Umowa o Świadczenie Nauki jest zawierana przez Uniwersytet Młodzieżowy wyłącznie z osobą pełnoletnią. Jeśli student ukończył 18 lat może umowę podpisać samodzielnie. Jeśli jest niepełnoletni umowę podpisuje opiekun prawny/rodzic.

  • DO KIEDY MAM DOSTARCZYĆ UMOWĘ?

    Zalecane jest jak najszybsze przesłanie umowy, jednak nie później niż przed rozpoczęciem zajęć.

  • ILE WYNOSI CZESNE NA UNIWERSYTECIE MŁODZIEŻOWYM?

    Umowę można dostarczyć przez nasz Portal Rekrutacyjny. Wystarczy wejść w zakładkę WYMAGANE DOKUMENTY i stamtąd pobrać wzór umowy. Skan uzupełnionej umowy należy wgrać w tym samym miejscu klikając w przycisk Załącz Plik w sekcji Umowa o Świadczenie Nauki.

OPŁATY ZWIĄZANE ZE STUDIAMI

  • ILE WYNOSI OPŁATA REKRUTACYJNA?

    Opłata Rekrutacyjna wynosi 50 zł i należy wnieść w terminie 2 dni roboczych. Jeśli otrzymamy wpłatę status konta studenckiego zostanie zmieniony na ZAAKCEPTOWANY. W przypadku nieuiszczenia opłaty status zmieni się na NIEPRZYJĘTY.

  • GDZIE MOGĘ DOKONAĆ OPŁATY REKRUTACYJNEJ?

    Opłaty Rekrutacyjnej można dokonać przez nasz System Płatności Elektronicznej lub na swój Indywidualny Rachunek Bankowy. Każda osoba podczas rejestracji do naszego Portalu Rekrutacyjnego od razu otrzymuje swój Indywidualny Rachunek Bankowy. Na ten numer rachunku należy wpłacać zarówno opłatę rekrutacyjną, jak i czesne.

     

    W tytule płatności prosimy podać imię i nazwisko studentki/studenta oraz kierunek.

  • ZREZYGNOWAŁEM/AM Z REKRUTACJI. CO MOGĘ ZROBIĆ, ABY ODZYSKAĆ OPŁATĘ?

    Opłata Rekrutacyjna jest jednorazową opłatą bezzwrotną. Oznacza to że jeśli student zrezygnuje z rekrutacji nie otrzyma zwrotu. Jeśli jednak w trakcie rekrutacji student będzie chciał rekrutować się na inny kierunek jest możliwość przeniesienia Opłaty Rekrutacyjnej na nową aplikację.

     

    W takim przypadku prosimy o kontakt z Działem Rekrutacji drogą mailową na adres rekrutacja@uniwersytetmlodziezowy.edu.pl.

  • ILE WYNOSI CZESNE NA UNIWERSYTECIE MŁODZIEŻOWYM?

    Nauka w Uniwersytecie Młodzieżowym jest odpłatna. Wysokość czesnego jest uzależniona od formy udziału w zajęciach oraz programu. Czesne mogą Państwo dokonywać jednorazowo (10% rabatu), semestralnie (5% rabatu) lub w 10 ratach miesięcznych.

     

    Dokładnie wysokości opłat dla każdego miasta, kierunku oraz formy zajęć

    można znaleźć w Tabelach Opłat.

  • GDZIE MOGĘ OPŁACIĆ CZESNE I DO KIEDY MUSZĘ TO ZROBIĆ?

    Opłaty za Czesne można dokonać na dwa sposoby: korzystając z naszego Systemu Płatności Elektronicznej lub przelewem na Indywidualne Konto Bankowe (numer IKB odnajdziesz w zakładce WYMAGANE DOKUMENTY w Portalu Rekrutacyjnym).

     

    Opłat za Czesne można dokonywać jednorazowo, semestralnie lub w 10 ratach miesięcznych. Opłaty należy dokonać w terminie 14 dni licząc od dnia otrzymania decyzji o przyjęciu na studia. Kolejne wpłaty w przypadku płatności miesięcznych dokonywane są do 5. dnia każdego miesiąca.

     

    Osoby dokonujące aplikacji na studia po 5 września dokonują wpłaty w terminie 14 dni od otrzymania decyzji o przyjęciu. Nie później jednak niż do dnia zajęć.

  • DOKONAŁEM/AM OPŁATY REKRUTACYJNEJ, A STATUS REKRUTACJI SIĘ NIE ZMIENIŁ! CO MAM ZROBIĆ?

    W takim wypadku prosimy o sprawdzenie czy podczas rejestracji zostały uzupełnione wszystkie DANE OSOBOWE. Prosimy również o sprawdzenie czy został podany poprawny adres e-mail oraz czy została wysłana OPŁATA REKRUTACYJNA.

     

    Jeśli wszystko się zgadza

    prosimy o kontakt z Działem Księgowości

    (ksiegowosc@uniwersytetmlodziezowy.edu.pl)

    celem sprawdzenia poprawności opisu na przelewie.