Pomagamy młodzieży rozwijać zainteresowania i osiągać sukces w przyszłej karierze. Dołącz do nas i zostań rozchwytywanym ekspertem w swojej dziedzinie!
Uniwersytet Młodzieżowy oferuje zajęcia z różnych specjalizacji – od prawa, poprzez psychologię, kryminalistykę i kryminologię, aż po kierunki medyczne. Aktualnie prowadzimy rekrutację na ponad 50 kierunków w 12 miastach w Polsce, 10 za granicą oraz online.
Zajęcia na Uniwersytecie Młodzieżowym mają charakter zajęć pozalekcyjnych i są zaplanowane w taki sposób, aby nie kolidowały ze standardową nauką w szkole. Są prowadzone w jedną lub dwie soboty w miesiącu (w zależności od wybranej ścieżki studiów) w trybie stacjonarnym (12 miast w Polsce), hybrydowym oraz niestacjonarnym (online i asynchronicznie).
Uniwersytet Młodzieżowy jest pionierem w obszarze edukacji na poziomie akademickim skierowanej do młodzieży. Jesteśmy ośrodkiem interdyscyplinarnym, który skupia wybitne grono wykładowców akademickich – z polskich i zagranicznych uczelni, uznane autorytety i praktyków w swoich dziedzinach.
Wirtualny Dziekanat to nowoczesny internetowy system obsługi studenta Uniwersytetu Młodzieżowego. Dzięki temu serwisowi, studenci mogą w prosty i wygodny sposób uzyskać dostęp do wszelkich potrzebnych informacji związanych z ich studiami. System oferuje funkcje takie jak plan zajęć, informacje o programie studiów, stan konta finansowego w kwesturze oraz wiele innych ułatwień.
Wszyscy studenci Uniwersytetu Młodzieżowego po ukończeniu minimum roku studiów otrzymują dyplom ukończenia wraz z suplementem do dyplomu zawierającym wykaz przedmiotów oraz osób prowadzących zajęcia. W przypadku udziału w zajęciach tylko przez jeden semestr student otrzymuje certyfikat potwierdzający udział w zajęciach.
W Uniwersytecie Młodzieżowym obowiązuje tożsama forma (organizacja) studiów co w uczelniach wyższych oznacza to że:
Studia stacjonarne to inaczej studia dzienne które odbywają się od poniedziałku do piątku w godzinach rannych i popołudniowych. Uniwersytet Młodzieżowy nie prowadzi obecnie studiów stacjonarnych.
Studia niestacjonarne. Program jest realizowany w postaci do wyboru: zajęć dydaktycznych w salach wykładowych lub przez Internet. Zajęcia odbywają się w weekendy. Z uwagi na obowiązek szkolny wszystkich uczniów WYKŁADY W UNIWERSYTECIE MŁODZIEŻOWYM ODBYWAJĄ SIĘ WYŁĄCZNIE W WEEKENDY (STUDIA NIESTACJONARNE).
Zarejestruj się w naszym Portalu Rekrutacyjnym. Cały proces odbywa się przez Internet i zajmuje około 5 minut.
Podczas tworzenia konta należy podać imię, nazwisko, adres e-mail i numer telefonu studenta oraz stworzyć swoje unikatowe hasło, za pomocą którego student będzie logował się do Portalu.
Następnie po zalogowaniu należy wybrać rubrykę ROZPOCZNIJ REKRUTACJĘ i wypełnić wszystkie obowiązkowe dane. Po uzupełnieniu danych po lewej stronie pojawi się rubryka REKRUTACJA, w której można wybrać docelową grupę wiekową, kierunek, formę i rodzaj studiów oraz miasto (w przypadku studiów przez internet należy wybrać dowolne miejsce rekrutacji — najlepiej miasto najbliżej miejsca zamieszkania), a następnie jako formę studiów: Internet (podstawowy lub rozszerzony).
Dokonaj Opłaty Rekrutacyjnej (50 zł) w terminie 2 dni roboczych. Opłaty możesz dokonać na dwa sposoby: korzystając z naszego Systemu Płatności Elektronicznej lub przelewem na Indywidualne Konto Bankowe (numer IKB odnajdziesz w zakładce WYMAGANE DOKUMENTY w Portalu Rekrutacyjnym).
Następnie w tej samej zakładce znajdziesz Umowę o Świadczenie Nauki. Umowę tą należy pobrać, uzupełnić, zeskanować (lub zrobić jej zdjęcie) i wgrać do Portalu Rekrutacyjnego. Opłata jest jednorazowa i bezzwrotna. Pamiętaj, że w przypadku braku płatności, Twoje zgłoszenie będzie anulowane.
Z chwilą zarejestrowania się i wniesienia Opłaty Rekrutacyjnej oraz przesłania do Portalu Rekrutacyjnego uzupełnionej Umowy o Świadczenie Nauki, zapisaliśmy Cię w systemie na listę studentów. Gratulujemy!
Po otrzymaniu i zweryfikowaniu przez nas Opłaty Rekrutacyjnej oraz Umowy o Świadczenie Nauki status aplikacji powinien zmienić się na ZAAKCEPTOWANY. Jeśli nie otrzymamy wymaganych dokumentów w ciągu 2 dni roboczych status zostanie zmieniony na NIEPRZYJĘTY.
W przypadku braku miejsc na dany kierunek zostanie także utworzona lista rezerwowa kandydatów.
Ostatnim krokiem rekrutacji jest opłacenie czesnego. Opłaty możesz dokonać na dwa sposoby: korzystając z naszego Systemu Płatności Elektronicznej lub przelewem na Indywidualne Konto Bankowe (numer IKB odnajdziesz w zakładce WYMAGANE DOKUMENTY w Portalu Rekrutacyjnym).
Osoby, którzy dokonywali rejestracji po 1 lipca 2024 roku powinni uiścić opłatę za studia w terminie 14 dni licząc od dnia doręczenia decyzji.
Osoby dokonujące aplikacji na studia po 5 września 2024 roku dokonują wpłaty w terminie 14 dni od otrzymania decyzji o przyjęciu (nie później jednak niż do dnia zajęć).
Szczegółowe informacje odnośnie czesnego można odnaleźć na stronie Opłaty za Studia.
Osobom które już rozpoczęły proces rekrutacji oraz tym, którzy otrzymali status studenta polecamy zapoznanie się z Informatorem dla Studentów oraz Strefą Studenta. W tych miejscach znajdziesz najważniejsze informacje odnośnie studiów oraz wszystkie potrzebne linki oraz adresy.
W tych miejscach umieściliśmy również najważniejsze pytania oraz odpowiedzi do nich, które mogą pojawić się podczas Twojej przygody na Uniwersytecie Młodzieżowym. Jeśli nie odnajdziesz odpowiedzi na swoje pytania, będziesz mógł/mogła znaleźć tam kontakt do odpowiednich działów Uniwersytetu, gdzie nasi pracownicy z przyjemnością Ci pomogą.
Pomagamy młodzieży rozwijać zainteresowania i osiągać sukces w przyszłej karierze. Dołącz do nas i zostań rozchwytywanym ekspertem w swojej dziedzinie!
rekrutacja@uniwersytetmlodziezowy.edu.pl
731 980 090
Godziny otwarcia
Poniedziałek – Piątek | 8:00 – 16:00
dziekanat@uniwersytetmlodziezowy.edu.pl
537 960 640 / 537 890 130 / 537 970 220
Godziny otwarcia
Poniedziałek – Piątek | 8:00 – 16:00
Sobota (dyżur) | 9:00 – 12:00
dziekanat.learning@uniwersytetmlodziezowy.edu.pl
576 490 400
Godziny otwarcia
Poniedziałek – Piątek | 8:00 – 16:00
Sobota (dyżur) | 9:00 – 12:00