WETERYNARIA I PSYCHOLOGIA ZWIERZĄT

Wydział Nauk Medycznych i Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Młodzieżowego

 Program kierunku realizowany przez kadrę dydaktyczną wydziału weterynarii Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.

Grupy wiekowe: 14-15, 16-17, 18-19 (I-IV/V klasa szkoły średniej).

W przypadku szkoły branżowej grupy wiekowe jw.

 

Grupy wiekowe: 14-15, 16-17, 18-19 (I-IV/V klasa szkoły średniej).

W przypadku szkoły branżowej grupy wiekowe jw.

 

Czas trwania Studiów Młodzieżowych: 2 lata

(możliwość wcześniejszej rezygnacji oraz kontynuacji na innej specjalności lub kierunku)

Opłata miesięczna (10 rat):
190zł (program podstawowy – Internet / Asynchronicznie)
290zł (program rozszerzony – Internet / Asynchronicznie)
290zł (program podstawowy – Sala Wykładowa)
390zł (program hybrydowy – 50% Sala Wykładowa + 50% Internet)

Studia Stacjonarne

Zajęcia odbywają się w salach wykładowych na uniwersytetach i politechnikach, zapewniając bezpośredni kontakt z wykładowcami. Uczestnicy mogą zadawać pytania, korzystać z konsultacji i brać udział w dyskusjach.

Studia Niestacjonarne

Zajęcia prowadzone są online przez platformę ClickMeeting, co pozwala na uczestnictwo z dowolnego miejsca. Elastyczny harmonogram – najczęściej w weekendy – umożliwia lepsze dopasowanie nauki do codziennych obowiązków.

Studia Asynchroniczne

Nauka w dowolnym miejscu i czasie dzięki dostępowi do nagrań zajęć. Uczestnicy mogą uczyć się we własnym tempie, dostosowując harmonogram do swoich obowiązków zawodowych, rodzinnych i osobistych.

Forma udziału w Studiach Młodzieżowych

W sali wykładowej | zajęcia na aulach uniwersytetów i politechnik

Przez Internet | zajęcia prowadzone są przez naszą platformę ClickMeeting

Hybrydowo | 50% w sali wykładowej oraz 50% przez Internet

Asynchronicznie | nauka w dowolnym czasie miejscu i czasie

Uwaga! Studia stacjonarne to studia od poniedziałku do piątku. Uniwersytet Młodzieżowy nie prowadzi studiów stacjonarnych. Wykłady tylko w weekendy!

Program Studiów

Podstawowy4 godziny | jedna sobota w miesiącu

Rozszerzony8 godzin | po 4 godziny w dwie soboty w miesiącu – w zależności od wybranego kierunku

Hybrydowy8 godzin | dwie soboty w miesiącu – 4 godziny na sali wykładowej oraz 4 godziny przez Internet

Dodatkowo każdy student niezależnie od wybranego programu studiów może bezpłatnie brać udział we wszystkich organizowanych przez Uniwersytet Młodzieżowy wykładach fakultatywnych oraz wydarzeniach – w tym wizytach studyjnych.

Czesne za Studia Młodzieżowe

Nauka w Uniwersytecie Młodzieżowym jest odpłatna. Wysokość czesnego jest uzależniona od formy udziału w zajęciach oraz programu.

Opłat za czesne można dokonywać:

jednorazowo (5% rabatu)

semestralnie 

10 ratach miesięcznych

Dokładne wysokości opłat dla każdego miastakierunku oraz formy zajęć można znaleźć w Tabelach Opłat.

Weterynaria i Psychologia Zwierząt to interdyscyplinarna dziedzina nauki, która łączy wiedzę z zakresu medycyny weterynaryjnej i psychologii zwierząt w celu zapewnienia kompleksowej opieki nad zwierzętami oraz zrozumienia ich zachowań i potrzeb. Studenci zdobywają głęboką wiedzę z zakresu anatomii, fizjologii, patologii oraz weterynarii klinicznej, ucząc się diagnozować i leczyć różnorodne choroby oraz urazy u zwierząt. Ponadto, przez naukę psychologii zwierząt, zgłębiają zachowania zwierząt, mechanizmy uczenia się oraz sposoby interakcji między zwierzętami a ludźmi. Kierunek ten to świetny start dla młodych osób zainteresowanych pracą w praktykach weterynaryjnych, ośrodkach hodowli i schroniskach dla zwierząt, gdzie mogą nie tylko zapewniać opiekę zdrowotną, ale także wspierać zwierzęta i ich opiekunów w osiągnięciu dobrostanu fizycznego i psychicznego.

DZIEKAN WYDZIAŁU NAUK MEDYCZNYCH I NAUK O ZDROWIU

prof. dr hab. n. med. Janusz Szemraj

Jest absolwentem Wydziału Biologii i Nauk o Ziemi Uniwersytetu Łódzkiego (1980). W 1993 roku obronił doktorat w Zakładzie Biochemii Akademii Medycznej w Łodzi, a w 2007 roku uzyskał stopień doktora habilitowanego w Zakładzie Biochemii Medycznej Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Tytuł profesora nauk medycznych został mu nadany postanowieniem Prezydenta RP w 2014 roku.

Od 2017 roku prof. Szemraj pełni funkcję wykładowcy na Wydziale Medycznym Uczelni Łazarskiego, gdzie prowadzi badania nad molekularnym podłożem chorób cywilizacyjnych, takich jak nowotwory, choroby zakrzepowo-zatorowe oraz otępienne. Jego prace koncentrują się również na konstrukcji i analizie właściwości biologicznych leków przeciwzakrzepowych i przeciwnowotworowych.

Prof. Szemraj jest aktywnym członkiem wielu prestiżowych towarzystw naukowych, w tym Amerykańskiego Towarzystwa do Badań nad Rakiem (AACR) oraz Polskiego Towarzystwa Biochemicznego (PTBioch). W latach 2012-2020 był członkiem Rady Naukowej Centrum Biologii Medycznej PAN, a także pełnił funkcje w Senackiej Komisji do Spraw Wydawnictw (2004-2008) oraz w Senackiej Komisji do Spraw Nauki Uniwersytetu Medycznego w Łodzi (2016-2020).

 

DZIEKAN WYDZIAŁU NAUK MEDYCZNYCH I NAUK O ZDROWIU

dr n. med. Olga Rostkowska

jest specjalistką chorób wewnętrznych i certyfikowaną lekarką medycyny stylu życia, pełni funkcję wiceprezeski Okręgowej Rady Lekarskiej w Warszawie oraz asystentki badawczo-dydaktycznej w Klinice Transplantologii, Immunologii, Nefrologii i Chorób Wewnętrznych na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym (WUM). Doradczyni platformy edukacyjnej MEDtube. Jest wiceprzewodniczącą Rady Młodych Naukowców przy Rektorze WUM 2023/2024.

W 2023 roku, jako część zespołu, przyczyniła się do rozwoju Ośrodka Doskonalenia Zawodowego Lekarzy i Lekarzy Dentystów przy Okręgowej Izbie Lekarskiej w Warszawie, pomagając w projektowaniu kursów i szkoleń dla lekarzy. Brała udział w międzynarodowych konferencjach, m.in. na Teheran University of Medical Sciences oraz na International Medical University Malaysia, prezentując analizy edukacji medycznej po pandemii COVID-19 i zastosowanie AI w edukacji na świecie.

Wieloletnia aktywna uczestniczka konferencji AMEE – the International Association for Health Professions Education; recenzentka, moderatorka, prelegentka i członkini zespołu technicznego konferencji. W 2018 r., wraz z platformą edukacyjną MEDtube.net była inicjatorem ogólnopolskiej konferencji #NEMP2018 – Nowoczesna Edukacja Medyczna w Polsce zorganizowanej w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. W 2019 r. otrzymała nagrodę Orzeł WUM za innowacyjne metody nauczania medycyny.

 

DZIEKAN WYDZIAŁU NAUK MEDYCZNYCH I NAUK O ZDROWIU

dr Grzegorz Ulenberg

Jest doktorem nauk medycznych i nauk o zdrowiu, z wieloletnim doświadczeniem naukowym zdobytym w Collegium Medicum w Bydgoszczy, będącym częścią Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Ukończył również studia podyplomowe z zakresu zarządzania w ochronie zdrowia, co poszerzyło jego kompetencje w obszarze administracji medycznej.

Specjalizuje się w pielęgniarstwie anestezjologicznym i intensywnej opieki oraz pielęgniarstwie w opiece paliatywnej. Jego zaangażowanie w rozwój tych dziedzin jest widoczne poprzez jego aktywną działalność w Polskim Towarzystwie Pielęgniarek Anestezjologicznych i Intensywnej Opieki.

Od 10 lat dr Ulenberg pełni funkcję biegłego sądowego przy Sądzie Okręgowym w Bydgoszczy, co świadczy o jego wysokim poziomie kompetencji i zaufaniu, jakim cieszy się w środowisku medycznym i prawniczym.

 

PONAD
0
Studentów i Absolwentów
CAŁE
0%
ZAANGAŻOWANIA
PONAD
0
WYKŁADOWCÓW AKADEMICKICH

ZAJĘCIA NIE KOLIDUJĄ ZE SZKOŁĄ

Zajęcia na Uniwersytecie Młodzieżowym mają charakter zajęć pozalekcyjnych i są zaplanowane w taki sposób, aby nie kolidowały ze standardową nauką w szkole. Są prowadzone w jedną lub dwie soboty w miesiącu (w zależności od wybranej ścieżki studiów) w salach wykładowych (7 miast w Polsce), hybrydowo oraz przez Internet (online i asynchronicznie).

WYBITNI WYKŁADOWCY

Uniwersytet Młodzieżowy jest pionierem w obszarze edukacji na poziomie akademickim skierowanej do młodzieży. Jesteśmy ośrodkiem interdyscyplinarnym, który skupia wybitne grono wykładowców akademickich – z polskich i zagranicznych uczelni, uznane autorytety i praktyków w swoich dziedzinach.

WERYFIKACJA WIEDZY

Uniwersytecie Młodzieżowym nie stosujemy weryfikacji wiedzy w tradycyjnych formach tj. klasówek, testów czy egzaminów ustnych, tak jak ma to miejsce w szkołach powszechnych. W Uniwersytecie Młodzieżowym wiedza weryfikowana jest na podstawie aktywności podczas zajęć oraz obserwacji i oceny umiejętności praktycznych studenta.

WYKŁADY FAKULTATYWNE I WYDARZENIA

Każdy student niezależnie od wybranego programu studiów może bezpłatnie brać udział we wszystkich organizowanych przez Uniwersytet Młodzieżowy wykładach fakultatywnych oraz wydarzeniach – w tym wizytach studyjnych.

Wykłady oraz wydarzenia organizowane są zarówno stacjonarnie, jak i online.

DYPLOM I CERTYFIKAT

Wszyscy studenci Uniwersytetu Młodzieżowego po ukończeniu minimum roku studiów otrzymują dyplom ukończenia wraz z suplementem do dyplomu zawierającym wykaz przedmiotów oraz osób prowadzących zajęcia. W przypadku udziału w zajęciach tylko przez jeden semestr student otrzymuje certyfikat potwierdzający udział w zajęciach.

Program Ramowy

dla kierunku: Weterynaria i Psychologia Zwierząt

W programie ramowym studiów znajdziesz informacje o tym, na jakie zajęcia będziesz uczęszczać, studiując na tym kierunku.

  • Anatomia porównawcza ssaków domowych i dziko żyjących
  • Anatomia porównawcza ptaków domowych i dziko żyjących
  • Specyfika zakażeń wirusowych
  • Epidemie wirusowe - spodziewać się niespodziewanego
  • Wirusowe choroby odzwierzęce - zoonozy
  • Podstawy hematologii u zwierząt
  • Podstawy endokrynologii zwierząt
  • Wybrane choroby koni
  • Badanie końskiego sportowca
  • Przychodzi pszczoła do lekarza
  • Dlaczego kot nie może być wegetarianinem – podstawy żywienia kotów
  • Podstawy żywienia psów
  • Co podawać psu żeby żył długo i szczęśliwie?
  • Specyfika pracy lekarza weterynarii
  • Tajemnicza choroba a może zatrucie? Toksykologia kliniczna w weterynarii.
  • Czy każdy nowotwór to rak? Mechanizmy powstawania i rozwoju nowotworów.
  • Czy komórka może być lekiem? Nowoczesne podejście do terapii chorób nowotworowych u zwierząt.
  • Biologia komórek macierzystych i ich wykorzystanie w weterynaryjnej medycynie regeneracyjnej.
  • Czym się różnią choroby alergiczne u psów i kotów?
Płatność Miesięczna
Płatność Semestralna
Płatność Roczna (5% rabatu)

W SALI WYKŁADOWEJ

Poziom Podstawowy
290
  • 4 h zajęć na sali wykładowej w miesiącu

PRZEZ INTERNET / ASYNCHRONICZNIE

Poziom Podstawowy
190
  • 4 h zajęć przez Internet w miesiącu

HYBRYDOWY

Poziom Rozszerzony
390
  • 8 h zajęć - 4 h zajęć na sali wykładowej oraz 4 h zajęć przez Internet

PRZEZ INTERNET / ASYNCHRONICZNIE

Poziom Rozszerzony
290
  • 8 h zajęć przez Internet w miesiącu

W SALI WYKŁADOWEJ

Poziom Podstawowy
1450
  • 4 h zajęć na sali wykładowej w miesiącu

PRZEZ INTERNET / ASYNCHRONICZNIE

Poziom Podstawowy
950
  • 4 h zajęć przez Internet w miesiącu

HYBRYDOWY

Poziom Rozszerzony
1950
  • 8 h zajęć - 4 h zajęć na sali wykładowej oraz 4 h zajęć przez Internet

PRZEZ INTERNET / ASYNCHRONICZNIE

Poziom Rozszerzony
1450
  • 8 h zajęć przez Internet w miesiącu

W SALI WYKŁADOWEJ

Poziom Podstawowy
2755
  • 4 h zajęć na sali wykładowej w miesiącu

PRZEZ INTERNET / ASYNCHRONICZNIE

Poziom Podstawowy
1805
  • 4 h  zajęć przez Internet w miesiącu

HYBRYDOWY

Poziom Rozszerzony
3705
  • 8 h zajęć - 4 h zajęć na sali wykładowej oraz 4 h zajęć przez Internet

PRZEZ INTERNET / ASYNCHRONICZNIE

Poziom Rozszerzony
2755
  • 8 h zajęć przez Internet w miesiącu

Centralne Biuro Rekrutacji

rekrutacja@uniwersytetmlodziezowy.edu.pl

537 960 640
537 970 220

Godziny otwarcia
Poniedziałek – Piątek | 8:00 – 16:00

Masz pytania?

Jeśli masz jakieś dodatkowe pytania zajrzyj do sekcji najczęściej zadawanych pytań.

Jeśli nie odnajdziesz odpowiedzi na swoje pytania, skontaktuj się (mailowo lub telefonicznie) z naszym Centralnym Biurem Rekrutacji, gdzie nasi pracownicy z przyjemnością Ci pomogą i odpowiedzą na wszystkie pytania. 

Aplikuj do Uniwersytetu Młodzieżowego!

Rekrutacja na Wrzesień 2025 już trwa!

Pomagamy młodzieży rozwijać zainteresowania i osiągać sukces w przyszłej karierze. Dołącz do nas i zostań rozchwytywanym ekspertem w swojej dziedzinie!