➔ Język wykładowy: Polski
➔ Grupy wiekowe: 14-15, 16-17, 18-19 (I-IV/V klasa szkoły średniej).
W przypadku szkoły branżowej grupy wiekowe jw.
➔ Czas trwania Studiów Młodzieżowych: 2 lata
(możliwość wcześniejszej rezygnacji oraz kontynuacji na innej specjalności lub kierunku)
Opłata miesięczna (10 rat):
➔ 110zł (program podstawowy – Internet / Asynchronicznie)
➔ 190zł (program rozszerzony – Internet / Asynchronicznie)
➔ 190zł (program podstawowy – Sala Wykładowa)
➔ 280zł (program hybrydowy – 50% Sala Wykładowa + 50% Internet)
➔ 370zł (program rozszerzony – Sala Wykładowa)
➔ Niestacjonarnie (w sali wykładowej | zajęcia na aulach uniwersytetów i politechnik)
➔ Niestacjonarnie (przez Internet | zajęcia prowadzone są przez naszą platformę Wirtualnego Dziekanatu)
➔ Niestacjonarnie (hybrydowo | 50% w sali wykładowej oraz 50% przez Internet)
➔ Niestacjonarnie (asynchronicznie | nauka w dowolnym czasie miejscu i czasie)
Uwaga! Studia stacjonarne to studia od poniedziałku do piątku. Uniwersytet Młodzieżowy nie prowadzi studiów stacjonarnych. Wykłady tylko w weekendy!
➔ Podstawowy – 4 godziny | jedna sobota w miesiącu
➔ Rozszerzony – 8 godzin | 8 godzin w ciągu jednej soboty lub po 4 godziny w dwie soboty w miesiącu – w zależności od wybranego kierunku
➔ Hybrydowy – 8 godzin | dwie soboty w miesiącu – 4 godziny na sali wykładowej oraz 4 godziny przez Internet
Dodatkowo każdy student niezależnie od wybranego programu studiów może bezpłatnie brać udział we wszystkich organizowanych przez Uniwersytet Młodzieżowy wykładach fakultatywnych oraz wydarzeniach – w tym wizytach studyjnych.
Nauka w Uniwersytecie Młodzieżowym jest odpłatna. Wysokość czesnego jest uzależniona od formy udziału w zajęciach oraz programu.
Opłat za czesne można dokonywać:
➔ jednorazowo (10% rabatu)
➔ semestralnie (5% rabatu)
➔ 10 ratach miesięcznych
Dokładne wysokości opłat dla każdego miasta, kierunku oraz formy zajęć można znaleźć w Tabelach Opłat.
Kryminologia to interdyscyplinarny kierunek studiów poświęcony poznawaniu różnych typów przestępstw, istoty przestępczości oraz metod jej zwalczania. Studenci zgłębiają teoretyczne i praktyczne aspekty kryminologii z elementami kryminalistyki, wraz z wykładowczyniami i wykładowcami analizują przyczyny oraz mechanizmy przestępczości, a także metody prewencji i interwencji. Na zajęciach z kryminologii studenci rozszerzają swoją wiedzę z zakresu socjologii dewiacji, psychologii, prawa czy statystyki. Patrzymy także na to, kim są sprawcy przestępstwa, jakie czynniki popychają ich do czynów kryminalnych, a jakie powodują, że niektórzy ludzie nigdy przestępstw nie popełniają albo na pewnym etapie życia od przestępczości odchodzą. Analizujemy też kwestie związane z wiktymologią, czyli nauką o ofierze przestępstwa. Czy można przypisać jej winę za czyn karalny? Jakie są konsekwencje wiktymizacji? Jak powinniśmy wspierać ofiary przestępstw? Przyglądamy się temu jak robi się badania kryminologiczne i jak manipuluje się statystykami.
Zajęcia prowadzone są w formie wykładów w elementami interaktywnymi: dyskusją, burzą mózgów, pracą w grupach. Wiedzę teoretyczną z dziedziny kryminologii i kryminalistyki można uzupełnić biorąc udział w Warsztatach Kryminalistycznych. Pierwszeństwo przy zapisach mają studentki i studenci kierunku Kryminologia oraz Kryminalistyka.
Kierunek ten to świetny start dla młodych osób zainteresowanych pracą w organach ścigania, agencjach bezpieczeństwa, instytucjach prawnych oraz jednostkach badawczych zajmujących się przestępczością.
DZIEKANKA WYDZIAŁU KRYMINOLOGII I KRYMINALISTYKI
dr hab. Dagmara Woźniakowska, prof. UW
Kierowniczka Katedry Kryminologii i Polityki Kryminalnej Wydziału Stosowanych Nauk Społecznych i Resocjalizacji Uniwersytetu Warszawskiego. Prezeska Zarządu Polskiego Towarzystwa Kryminologicznego. Członkini Europejskiego Towarzystwa Kryminologicznego i Stowarzyszenia Interwencji Prawnej.
Naukowo zajmuje się wiktymologią, problematyką nękania na tle emocjonalnym, zachowaniami dewiacyjnymi nieletnich i kobiet, medialnym prezentowaniem przestępczości, przestępczością cudzoziemców oraz polityką wymiaru sprawiedliwości. Jej absolutną pasją jest edukacja prawna.
Zajęcia na Uniwersytecie Młodzieżowym mają charakter zajęć pozalekcyjnych i są zaplanowane w taki sposób, aby nie kolidowały ze standardową nauką w szkole. Są prowadzone w jedną lub dwie soboty w miesiącu (w zależności od wybranej ścieżki studiów) w salach wykładowych (12 miast w Polsce), hybrydowo oraz przez Internet (online i asynchronicznie).
Uniwersytet Młodzieżowy jest pionierem w obszarze edukacji na poziomie akademickim skierowanej do młodzieży. Jesteśmy ośrodkiem interdyscyplinarnym, który skupia wybitne grono wykładowców akademickich – z polskich i zagranicznych uczelni, uznane autorytety i praktyków w swoich dziedzinach.
W Uniwersytecie Młodzieżowym nie stosujemy weryfikacji wiedzy w tradycyjnych formach tj. klasówek, testów czy egzaminów ustnych, tak jak ma to miejsce w szkołach powszechnych. W Uniwersytecie Młodzieżowym wiedza weryfikowana jest na podstawie aktywności podczas zajęć oraz obserwacji i oceny umiejętności praktycznych studenta.
Każdy student niezależnie od wybranego programu studiów może bezpłatnie brać udział we wszystkich organizowanych przez Uniwersytet Młodzieżowy wykładach fakultatywnych oraz wydarzeniach – w tym wizytach studyjnych.
Wykłady oraz wydarzenia organizowane są zarówno stacjonarnie, jak i online.
Wszyscy studenci Uniwersytetu Młodzieżowego po ukończeniu minimum roku studiów otrzymują dyplom ukończenia wraz z suplementem do dyplomu zawierającym wykaz przedmiotów oraz osób prowadzących zajęcia. W przypadku udziału w zajęciach tylko przez jeden semestr student otrzymuje certyfikat potwierdzający udział w zajęciach.
W programie ramowym studiów znajdziesz informacje o tym, na jakie zajęcia będziesz uczęszczać, studiując na tym kierunku.
rekrutacja@uniwersytetmlodziezowy.edu.pl
731 980 090
Godziny otwarcia
Poniedziałek – Piątek | 8:00 – 16:00
Jeśli masz jakieś dodatkowe pytania zajrzyj do sekcji najczęściej zadawanych pytań.
Jeśli nie odnajdziesz odpowiedzi na swoje pytania, skontaktuj się (mailowo lub telefonicznie) z naszym Centralnym Biurem Rekrutacji, gdzie nasi pracownicy z przyjemnością Ci pomogą i odpowiedzą na wszystkie pytania.
Zarejestruj się w naszym Portalu Rekrutacyjnym – zajmie to tylko 5 minut!
Wystarczy, że podasz login oraz hasło dzięki któremu będziesz mógł/mogła logować się do systemu. Wybierz także kierunek na którym chcesz studiować.
Po założeniu konta uzupełnij wymagane dane osobowe (imię, nazwisko oraz e-mail) oraz dane adresowe (zameldowania oraz korespondencyjny). Podaj także numer telefonu kontaktowego.
Dokonaj jednorazowej opłaty rekrutacyjnej w wysokości 50 zł w ciągu 2 dni roboczych. Możesz skorzystać z Systemu Płatności Elektronicznej lub dokonać przelewu na Konto Bankowe Uniwersytetu Młodzieżowego (77 1050 1012 1000 0090 8124 8149 | ING Bank Śląski).
Pobierz, uzupełnij i prześlij skan lub zdjęcie podpisanej Umowy o Świadczenie Nauki na adres mailowy Biura Rekrutacyjnego Uniwersytetu Młodzieżowego (umowy@uniwersytetmlodziezowy.edu.pl). Pamiętaj, że brak opłaty lub umowy może skutkować anulowaniem Twojej aplikacji.
Gdy tylko Twoja opłata i dokumenty zostaną zweryfikowane, Twój status zmieni się na PRZYJĘTY – witamy na Uniwersytecie Młodzieżowym!
W przypadku braku miejsc na dany kierunek możesz zostać umieszczony/a na liście rezerwowej.
Już teraz możesz rozpocząć przygotowania do studiów!
Ostatnim krokiem jest opłacenie czesnego, które możesz uiścić online przez System Płatności Elektronicznej lub przelewem na Indywidualne Konto Bankowe (numer SWRK odnajdziesz w zakładce DANE OSOBOWE na koncie studenckim w Wirtualnym Dziekanacie).
Osoby rejestrujące się po 15 grudnia 2024 roku mają 14 dni na wpłatę od dnia otrzymania decyzji, a po 5 stycznia 2025 – 7 dni (najpóźniej do dnia zajęć). Szczegóły znajdziesz w zakładce Opłaty za Studia.
Polecamy zapoznanie się z Informatorem dla Studentów i Strefą Studenta – znajdziesz tam kluczowe informacje o studiach, ważne linki, odpowiedzi na pytania oraz dane kontaktowe do działów Uniwersytetu. Jeśli masz wątpliwości, nasi pracownicy chętnie Ci pomogą.
Pomagamy młodzieży rozwijać zainteresowania i osiągać sukces w przyszłej karierze. Dołącz do nas i zostań rozchwytywanym ekspertem w swojej dziedzinie!